loading image

פראנס ביוטי לוגו
פצעים לאחר טיפולי שעווה

0

טיפולי שעווה היא הדרך הטובה והיעילה ביותר כיום עדיין להסרת שיער. אך מצריכה ידע ואופן שימוש נכון על מנת לעשות את הפעולה באופן שאינו מזיק לעור וכדי לקבל את התוצאות הרצויות.

טיפול השעווה אינו מסתכם רק בטיפול עצמו אלה גם בהכנת העור לקראת הטיפול והרגעת העור לאחר הטיפול. במאמר הבא אנו נדבר על האופן שבו צריך להתבצע טיפול השעווה על מנת להמנע מפצעים לאחר הטיפול ולהשיג את התוצאות הטובות ביותר ללקוחות שלכן לאחר הטיפול.

כך שהלקוחה שלך תקבל את התוצאה הרצויה והטיפול שלך יהיה מקצועי יותר.

 

בכל הנוגע לשערה חודרנית, יש מאמר מקיף בנושא:

גורמים וטיפולים בשערה חודרנית

 

קודם כל אני אציג את כל סוגי הפצעים אשר עלולים להיווצר לאחר טיפולי שעווה (כן, יש יותר מסוג אחד). כל סוג פצע עלול להיווצר מסיבות שונות והטיפול לפני ואחרי יהיה שונה. כמובן שהכל בהתאם לסוג העור של הלקוחה ובמידה והשעווה מתאימה לעור.

סוגי פצעים שיכולים להיגרם.

לאחר טיפול הסרת שיער בשעווה עלולים להיווצר פצעונים קטנים על האזור המטופל. לפעמים זה נראה כמו פריחה קטנה, ובד"כ המקום מגורה ואדמומי.

ישנם שלושה סוגי פצעים שנגרמים מטיפולי שעווה

 

  • פצעי שערה חודרנית (או שערה הפוכה)
  • פצעים שנגרמים מחוסר היגיינה
  • פצעים נוספים עלולים להגרם משימוש בשעווה חזקה מדי ביחס לעור.

 

 

שעווה חזקה מדי ביחס לעור:

אנו לא נרחיב במאמר זה על הטיפול שיש לבצע במידה והשעווה שהייתה בשימוש בתהליך הטיפול הייתה חזקה מדי, כמו כן, אין שום אפשרות להסביר בבירור על הנושא הזה במאמר.

כמו כן אנו מציעים הדרכות מקצועיות לקוסמטיקאיות שם תוכלו לקבל הדרכה מקצועית על זיהוי העור של הלקוחה, בחירת השעווה המתאימה, ועד נושאים המעשירים את הידע של הקוסמטיקאיות המעונינות.

 

ההדרכה הינה ללא עלות והעדכונים לגבי תאריכים ניתן לקבל אצל הספק שלכם או בעמוד יצירת הקשר שלנו בקישור הבא: יצירת קשר

שיערה חודרנית לאחר טיפול שעווה:

סוג מאוד נפוץ של פצעים לאחר טיפולי שעווה הינם שערות חודרניות, ובעיקר באיזורי הישבן, מפשעות. אופן הטיפול בשערות בשערה חודרנית הינו שונה מאוד מטיפול בפצע זיהומי. אנו מזמינים אתכם לצפות באופן הטיפול השערה חודרנית במאמר המקיף בנושא.

לעומת זאת רוב הסיבות להופעת הפצעונים לאחר טיפול בשעווה היא שהסרת השיער בשעווה נעשתה בצורה לא הגיינית, ועל זה אנחנו נדבר במאמר.

פצעים זיהומיים לאחר טיפולי שעווה

פצעים זיהומיים אחרי טיפול נגרמים בגלל הגיינה לקוייה, כאשר אנחנו נמצאים בקליניקה לא הגיינית זה עלול לגרום להופעת הפצעים כיום בישראל אין חקיקה לגבי רמת ההגיינה של קליניקות העוסקות בקוסמטיקה, אנחנו בפראנס ביוטי ממליצות לפעול על פי החקיקה האירופאית בנושא. כמו כן שאם הקליניקה שלך תיהיה ניקייה, מסודרת והגיינית הלקוחות יבחינו בזה מיד.

 

פצעים זיהומיים הם לא חמורים אך גם לא יפים במיוחד וכמובן שבכל מצב עדיף להמנע מהם. הטיפול בפצעים אלה מתחלק ל-3 חלקים:

  • לפני תחילת בטיפול.
  • בתהליך הטיפול.
  • אחרי הטיפול.

 

ממה נגרם פצעים אחרי שעווה

כשתולשים את השערה מהשורש (מה שבעצם השעווה עוזרת לעשות), נקבובית השערה נשארת ריקה ופתוחה, העור נשאר פצוע והם חשופים לזיהומים ולחיידקים שנמצאים באוויר.  החיידקים מספיקים לחדור לנקבובית לפני שהיא נסגרת (עד ארבעה ימים) – מה שגורם לזיהום מקומי המתבטא בפצעון.

מכיוון שהגורמים לפצעים שונים בין גברים לנשים אנו נחלק את החלק הזה לשני חלקים.

פצעים אצל נשים - אצל נשים התופעה שכיחה יותר במקומות בהם העור דק ורגיש יותר, כמו המפשעות, בית השחי והפנים.

פצעים אצל גברים - העור בד"כ יותר שומני, כלומר יותר נוטה ללחות, מה שמעודד היווצרות חיידקים. כמו כן, המקומות בגוף שנוטים יותר להזעה הם גם המקומות מהם מסירים שיער. הזיעה שהגוף מפריש גם היא מלאה בחיידקים, שבד"כ לא מזיקים, אבל כשהנקבובית פתוחה והמקום רגיש (בד"כ עד שעתיים אחרי הטיפול) - יש סכנה שייכנס לכלוך אל הנקבוביות, שיגרום להופעת הפצעונים.

איך למנוע את הפצעים?

יש מספר דרכים שבהן אפשר לנקוט כדי להימנע מהתופעה הזאת:

לפני הטיפול שעווה

  • קודם כל, הכיני את העור לפני הטיפול בשעווה: מקלחת טובה תעזור להסיר את הלכלוך והשומן שהצטבר על העור. כדאי לשטוף את העור עם סבון מחטא, באזורים עדינים ניתן להשתמש במי פנים לעור שמן.
  • הימנעי משימוש בתכשירי פילינג, קרמים, דיאודורנט ואיפור לפני הטיפול.
  • לפני המריטה חטאי את האיזור עם צמר גפן טבול בקצת אלכוהול 70%.
  • לפני טיפול בשעווה מתקלפת - יש לשים קצת אבקת פרופוליס על האיזור לפני שמתחילים יש הנוהגות להשתמש בטלק על הטלק משמש סוג של חוצץ בין העור לשעווה ועוזר למנוע מהחיידקים להיכנס לנקבובית, וגם עוזר בהפחתת הכאב. מומלץ לשימוש אצל קוסמטיקאיות מקצועיות.

 

במהלך הטיפול עצמו

במהלך הטיפול חשוב בכל הזמן לקפיד על הגיינה, לשטוף ידיים, מומלץ לא להשתמש בטלפון וכל ציוד אחר אשר עלול להיות מלוכלך.

לעבוד באזורים קטנים

מומלץ מאוד (בעיקר לטיפולים לגברים) לעבוד על אזורים קטנים בכל פעם, לא לבצע טיפול ארוך ללא הפסקות וחיטוי בכל אזור קטן.

ככל שתחטאי את אזור המריטה מהר יותר כך יקטן הסיכוי שהעור יזדהם, ניתן להגדיל את האזור במידה ואת שולטת באופן הטיפול ותכלי לבצע טיפולים באופן מהיר.

אחרי הטיפול שעווה

אחרי המריטה הנקבוביות נפתחות וכאן בעצם הכל קורה. המצב הוא כזה.

העור חם מהשעווה מה שגורם לזיעה של האזור שנכנס לתוך העור והנקבוביות הפתוחות נשארות רגישות לסביבה. בנוסף גם העור רגיש ואדמומי.
מומלץ לשטוף את האיזור במים פושרים עד קרים, שירגיעו את העור ויעזרו לנקבוביות להיסגר. יבשי את העור בעדינות (לא "לשפשף" את המגבת על העור, אלא התפחות קלות), כל אזור בתורו, לחוד. בגדול - תני לעור לנוח. הימנעי מפעילות גופנית למשך כמה שעות כדי לא להזיע ולגרום לחיידקים וללכלוך להיכנס לעור. כנ"ל לגבי בגדים צמודים מדי - הם עלולים לזהם וגם לשפשף את העור, שנשאר רגיש ומגורה לאחר הטיפול, ולגרום לגרד.

אפשר להשתמש בסבון אנטי בקטריאלי - עדיף כזה שלא מכיר אלכוהול, כי הוא עלול לייבש את העור. אבל בשום אופן לא בסבון "רגיל".
אפשר גם למרוח קצת שמן הידרופילי (על בסיס מים), מסיכה, קרם להרגעה או אלוורה - כל עוד הוא לא מכיל שומן. כל אלה לא יחטאו, אבל כן ירגיעו קצת את העור.

לקוסמטיקאיות מקצועיות

אנחנו בפראנס ביוטי ממליצות מאוד להשתמש בקרם הרגעה וחיטוי העור, קרם שעוזר למנוע אדמומיות ורגישות לאחר טיפולי שעווה. שימוש בקרם הרגעה מקצועי מעלים את האדמומיות, מרגיע את העור ומרגיע גירויים.

המוצר המוביל של פראנס ביוטי אשר מסייע בהרגעת העור לאחר טיפולי שעווה הינו הביאדרמיס של פראנס ביוטי. הביארדמיס הינו קרם הרגעה לקוסמטיקאיות מקצועיות אשר מרגיע את העור ואת הכאב ומעלים אדמומיות.

שימוש בתכשירים מקצועיים לא רק משפרים את התוצאה הסופית של עור הלקוחה אלה גם מאפשרים לך להיות פרודוקטיבית יותר בזמן העבודה כך שהיתרונות הנוספים של הביאדרמיס לקוסמטיקאיות הינם גם ניטרול דביקות השעווה הסרה של שאריות השעווה מהעור. עסי את הקרם בעדינות לתוך העור כדי לעזור לו להיספג ביעילות.

הקרה להרגעה מתאים גם לשימוש לאחר טיפולי שעווה חמה ושעווה קרה (בנייר).

עוד טיפ קטן וחשוב: לא לחשוף את העור לשמש בימים שלאחר הטיפול. בימים שלאחר המריטה בשעווה העור רגיש והסיכוי להיווצרות כוייות וצריבות גדול. חשיפה לשמש עלולה לגרום גם לפגמנטציה.

כבר יצאו פצעים, איך מטפלים.

אם כבר יצאו פצעים לאחר הטיפול, ישנם כמה תכשירים שאפשר למרוח כדי להקל על הגירוי ולטפל בזיהום שבגללו הם נגרמים.

 

הקרטוליט לושיין

קרטוליט לושיין הינו תכשיר המיועד לשימוש ע"י קוסמטיקאיות מקצועיות. התכשיר מכיל חומצה אורגנית הנקראת חומצה סליצילית. החומצה מסייעת לריקוח והמסת העור וכך מסייעת בטיפול פצעים לאחר טיפולי שעווה. התכשיר גם מומלץ לטיפול בשערה הפוכה ג לדגברים וגם לנשים ע"י יציאה חלקה של השערה מבלי לפגוע בעור וכך מונעת פצעונים לאחר טיפול בשעווה אפלצייה או גילוח.

לצפייה בתכשיר: קרטוליט לושיין.

אלוורה אינו טיפול

אפשר למרוח ג'ל או שמן אלוורה הידוע בתכונותיו המרגיעות. אך אלוורה אינה מרפאת את העור אלה מרגיעה בלבד -

חוזרת על זה עם הדגשה: אלוורה לא מחטא את העור, אלה רק יעזור בהקלה על הגירוי והכאבים שיוצרים הפצעונים.

 

אם אין שיפור לאחר הטיפולים המומלצים מומלץ ללכת להיוועץ עם רופא עור.

 

סיכום:

טיפולי שעווה אינו מתרכז אך ורק בטיפול עצמו אלה גם בהכנות לקראתו והטיפול לאחר המריטה. אין להתפשר על התכשירים לסיום הטיפול וחשוב מאוד לא להזיק לעור הלקוחה.