loading image

פראנס ביוטי לוגו
שעווה מתחת לחגורה: המדריך העסקי לקוסמטיקאית

0

בשנים האחרונות הסרת שיער בשעווה במפשעות הפכה למבוקשת במיוחד. לקוחות מחפשים אחר קוסמטיקאית שתוכל להחליף את החרדה הכרוכה בטיפול אינטימי באנחת רווחה. ברוב המדינות, במהלך לימודי הקוסמטיקה, מעניקים תשומת לב מזערית לכל נושא הטיפול בשעווה, כשגם בשיעורים מתקדמים יותר קשה למצוא את הידע הנחוץ עבור טיפולי שעווה במפשעות.

זהו הרגע לחדד ולשייף את כישורייך, בכך תספקי שירות מקצועי ותהפכי לקוחות מהססים ללקוחות חוזרים ונאמנים. אחרי הכל, לקוחות רגועים ומרוצים הם המטרה שכל קוסמטיקאית, המבצעת שעווה במפשעות, שמה לפניה.

 

יתרונות השעווה בקו הביקיני והשעווה הברזילאית

הסרת שיער בלייזר יכולה להיות דבר נהדר, אבל הטיפול לא מיועד לכולם. לעומת זאת הסרת שיער בשעווה במפשעות היא הטיפול האידיאלי וזאת על ידי שימוש בשעווה מומלצת למפשעות.


אמנם במהלך דקות ספורות הלקוחות חווים אי נוחות קלה, אבל הם זוכים בעור חלק למשך חודש שלם.

לאחר טיפולים ממושכים, התוצאות מתקרבות לתוצאות הסרת שיער בלייזר.

 

שעווה ברזילאית היא יותר מטיפול חד פעמי שנקבע מראש לפני חופשה או דייט, מדובר בנוחות בלתי מתפשרת בזמן שחייה, ריצה, יוגה ואפילו בעת בחירת ביגוד.  

שעווה במפשעות היא שירות שכל הלקוחות שלך היו שמחים לקבל - כולל גברים. הטיפול נחשק בקרב גברים מעצם העובדה שהשיער הצומח חזרה רך יותר והאזור נקי משערות למשך שבועות.

שעווה במפשעות: גברים לעומת נשים

במקרה של הסרת שיער אצל נשים, השיער יוסר מאזור קו הביקיני ואיבר המין - מלפנים ומאחור.
הסרת שיער בשעווה ברזילאית כוללת גם הסרת שיער סביב פי הטבעת, מן הישבן ובין הלחיים.

אזור הישבן הוא האזור הנחשק ביותר להסרת שיער בשעווה, הן אצל נשים והן אצל גברים.

 

בדרך כלל, שעווה ברזילאית לנשים מתייחסת להסרת שיער הערווה בחלק הקדמי של איבר המין, כולל השפתיים הפנימיות, כשהדגדגן בשום פנים ואופן אינו חלק מהטיפול.

ישנן נשים שירצו להיות חלקות לגמרי, ישנן כאלה שירצו להשאיר רצועת שיער דקה בחלק הקדמי, כאלה שירצו צורה קטנה אחרת, או כאלה שיעדיפו להשאיר את החלק הקדמי שעיר ולהסיר את כל השיער מהחלק האחורי.

 

במקרה של הסרת שיער אצל גברים, שעווה ברזילאית כוללת את כל אזור הערווה הקדמי, מעל איבר המין (החלק שמחבר בין הבטן לאיבר המין), שק האשכים והישבן. גברים רבים מעדיפים להשאיר את רוב השיער ולהסיר את השיער רק במפשעות, כמו טיפול שעווה בקו הביקיני.

 

יש להשתמש בטיפולים גם אצל נשים וגם אצל גברים בשעווה מומלצת למפשעות. עכשיו כשאת יודעת מהי שעווה באזורים אינטימיים, עקבי אחר הטיפים הבאים, על מנת שתוכלי להעניק ללקוחות שלך טיפול רגוע, נטול כל פחד ודאגות.

 

מקצועיות

התלונה העיקרית של הלקוחות שבאים להסיר שיער במפשעות לא מתייחסת לכאב, אלא ליחס שהם מקבלים בזמן הטיפול. עלייך לשאול את עצמך את השאלות הבאות:

 

*האם כשאת מסירה ללקוחות שלך את השיער את מתנצלת פעם אחר פעם או שואלת האם הכל כשורה?

*האם את נשארת בחדר הטיפולים כשהלקוחות מתפשטים לקראת הטיפול ובסיומו כשהם מתלבשים?

*האם את מקבלת שיחות טלפון בזמן הטיפול, כשהלקוחות שלך נמצאים בתנוחה לא מחמיאה?

*האם את מעירה הערות כלשהן ללקוחות על ריבוי שיער?

 

אם ענית על אחת מהשאלות למעלה בחיוב, כדאי שתגלי מעט רגישות כלפי הלקוחות שלך.
שימי לב שאת שומרת על מקצועיות, ואל תבקשי מהלקוחות לעמוד על ארבע לצורך הסרת שיער מן החלק האחורי. אין צורך להביך ולהציב את הלקוחות שלך במצב לא נעים, רק בשביל להסיר שיער כראוי בחלק האחורי.

במצב כזה, בקשי מהם לשכב על הבטן ולהרים מעט את הישבן. גישה מקצועית ולא שיפוטית תבדיל אותך משאר נשות המקצוע. אל תאבדי לקוחות בשל חוסר מקצועיות.

 

להמנע מפצעים לאחר טיפולי שעווה

זהו סיכום קצר של המאמר המקיף לפצעים לאחר טיפולי שעווה.

לצפייה במאמר: פצעים לאחר טיפולי שעווה

 

באזורים עדינים קיים סיכון גבוה מאוד להופעת פצעים לאחר טיפולי שעווה. הדרך הנכונה ביותר למניעת הופעת פצעים אלה הם באמצעות שלושה תכשירים ההכרחיים לכל קוסמטיקאית שעוסקת בשעווה: פרופוטלק, קרטולית וביאדרמיס (התכשירים מופיעים לפי סדר השימוש הנדרש):

 

  1. הפרופוטלק, מכיל 100% אבקת פרופוליס, ותפקידו לייבש את העור. שימוש בפרופוטלק מקל על אופן הטיפול, מפחית כאב ומגן על העור בזמן הטיפול.

על ידי מריחת פרופוטלק נקבל שכבת הגנה נוספת בין העור לשעווה. השעווה תיתפס אך ורק סביב השערה, לא תמשוך או תפצע את העור ובכך תתרום לקילוף וכאב מינימליים. בנוסף, ישנם הרבה לקוחות עם עור שמנוני, או מזיע, מה שמקשה על מריחת השעווה ויעילותה (לעיתים השעווה אינה נתפסת כלל) וניתן לייבש את האזור על ידי מריחה עדינה של הפרופוטלק.

** שימו לב! אין להשתמש בטלק בטיפולי שעווה.

 

  1. הקרטולית לושן הינו טיפול לשערה חודרנית הקרטוליט מכיל ריכוז גבוה של חומצה סליצילית (SALICYLIC), חומצה אורגנית המסייעת לריכוך העור וליציאה חלקה של השערה מבלי לפגוע בעור הלקוחה. התחליב מונע הופעת פצעונים לאחר טיפול בשעווה, אפילציה או גילוח.

 

  1. קרם ההרגעה ביאדרמיס יעודי לטיפולי שעווה ומנטרל את דביקות העור לאחר טיפול בשעווה קרה. הביאדרמיס הינו קרם הרגעה איכותי, בעל ספיגה מלאה המותיר את העור לח ונושם. הקרם מיועד להרגעת הכאב במהירות רבה לאחר מריטת השיער בשעווה והעלמת האדמומיות שמופיעה בעור לאחר הטיפול. טווח השפעת הקרם מיידי והשימוש בו אידיאלי לאחר טיפול בשעווה, גילוח, לייזר, ועוד.

 

סיכום סדר השימוש הנכון בתכשירים:

-מריחת פרופוטלק ליצירת שכבת הגנה נוספת לעור.
-לאחר מכן קרטולית לחיטוי וריכוך העור.
-בסיום הטיפול מריחת ביאדרמיס להרגעת האדמומיות בעור.

הכנה מראש לפני טיפול בשעווה

יש קוסמטיקאיות המייעצות ללקוחות שלהן למרוח איבופרופן לפני טיפול בשעווה. המלצתנו להימנע מלייעץ ללקוחות ליטול כל תרופה. בנוסף, איבופרופן, משמש כמדלל דם, שיכול ליצור חבורות לאחר טיפול השעווה, לכן הייעוץ הקשור לתרופה זו רחוק מלהיות המלצה טובה.חשיבות השעווה לטיפול במפשעות

המפתח לטיפול מוצלח הוא יישום נכון של שעווה מקצועית על האזור כשהלקוחות נינוחים. קיימים המון מוצרי שעווה מקצועיים בשוק, אך את צריכה לדאוג לכך שתהא ברשותך שעווה ייעודית עבור הסרת שיער במקומות אינטימיים. השתמשי בשעווה מומלצת למפשעות. שעווה קשה היא השעווה האידיאלית עבור טיפול מסוג זה.

 

תנאי תברואה

חיטוי וניקיון הם העקרונות המהותיים ביותר, בכל הקשור לטיפולי שעווה במפשעות ובמקומות אינטימיים.
אין לדלג על אף אמצעי תברואה בתהליך הטיפול, תמיד יש לעטות כפפות.
ישנן קוסמטיקאיות הטוענות שקשה להן לטפל בלקוחות עם כפפות, עקב דביקות השעווה. נחשו מה? הבעיה היא בסוג הכפפות ולא בשעווה. כפפות ניטריל ולטקס נדבקות, כך שיש לעבוד עם כפפות ויניל.    

 

הכיני את השטח

מחמם השעווה שלך צריך להיות מחוטא, כשהשעווה המומלצת למפשעות נמצאת בדיוק בטמפרטורה הנכונה לקראת הטיפול. התכשירים שמשמשים אותך לפני ואחרי טיפול השעווה צריכים להיות נקיים ומוכנים במקומם. הניחי פיסת נייר על מיטת הטיפולים, יחד עם מגבת ומגבונים לשימוש הלקוחה.

 

לאחר מכן, הזמיני את הלקוחה לשטח העבודה הנקי והנעים שלך. לצורך מתן תחושה אישית שתבדיל שיבדיל אותך משאר נשות המקצוע, הפיצי ריח לבנדר בחדר הטיפולים. הריח יעניק ללקוחותייך תחושת רוגע נפלאה.

 

פרטיות

השאירי את הלקוחות לבדם בחדר הטיפולים כשהם מתפשטים או מתלבשים בתום הטיפול. עשי זאת גם אם מדובר בלקוחה שמרגישה בנוח, ואין לה בעיה להתפשט במהלך השיחה שלכן. הרגעים האלו ישאירו ללקוחות שלך את הזמן להתנקות ולעלות בנחת על מיטת הטיפולים.

 

הסחת דעת

מוזיקה קצבית ושיחה טובה הן הסוד להענקת תחושת נוחות במהלך טיפול אינטימי מסוג זה.
הסחת דעת היא הטכניקה הטובה ביותר שאפשר להציע ללקוחות בעת טיפול בשעווה - הלקוחות מתרכזים בשיחה ולא בכאב. חשוב ללמוד להתרכז ולהסיר את השיער במקצועיות, בזמן שהלקוחות מנהלים איתך שיחה ועלולים להפריע לך בזמן הטיפול. אין דבר מביך יותר מלבצע טיפול בשעווה ברזילאית ללקוחות כשבחדר שורר שקט.

שעווה במפשעות: איך עושים זאת?  

טכניקות טיפול בשעווה במפשעות נבדלות מעט בין גברים לנשים. ישנם אזורים המצריכים מיומנות רבה יותר, אך עדיין טיפול בשעווה הוא טיפול בשעווה. ההבדל בין טיפול שעווה לגברים מנשים, הוא שהלקוח עשוי להצטרך להחזיק ולהזיז את איבר מינו הצידה, לצורך מתיחת העור, בעוד שעם אשה לא תצטרכי לנהל אינטראקציה יוצאת דופן.


אם טכניקת העבודה שלך נכונה ואת עובדת עם שעווה מומלצת לשימוש במפשעות, אז לא יהיה צורך שהלקוח ימתח את העור במהלך הטיפול. אחרי הכל, הלקוחות משלמים לך עבור שירות יסודי. השתמשי במדריך ללמידה בסיסית, וכשתתחילי לעסוק בטיפול בשעווה באזורים אלה תהיי מיומנת ומודעת לכל הכללים המומלצים.

ושוב, אין לשכוח את הפרט הכי חשוב -השתמשי אך ורק בשעווה מומלצת למפשעות.

 

להלן סדר הטיפול הנכון:

שלב 1: הקפידי לוודא היכן הלקוחות היו מעוניינים, והיכן לא, שתסירי להם את השיער.
שלב 2: הכיני את עור הלקוחות לטיפול רק עם תכשירים המיועדים לכך. אל תשתמשי בטלק עקב החשד להיותו חומר מסרטן אלה רק בתכשירים המכילים אבקת פרופוליס.
שלב 3: מרחי את השעווה עם כיוון צמיחת השיער. עבדי מהאזור החיצוני של קו הביקיני כלפי פנים.
שלב 4: מרטי את השיער נגד כיוון צמיחתו במהירות ובמרחק קרוב לגוף הלקוחה.
שלב 5: לחצי על האזור שממנו הסרת את השעווה. אם מדובר בלקוח, הימנעי מלחיצה על אזור האשכים.
שלב 6: באזורים שיש בהם צמיחת שיער צפופה, הסירי את השיער בחלקים קטנים יותר.
שלב 7: השתמשי בספטולה (מכשיר עם להב קהה המשמש למריחת משחות) קטן יותר עבור אזורים זעירים.

שלב 8: ברגע שהטיפול מסתיים, צאי מחדר הטיפולים, כך שהלקוחות יוכלו להתנקות ולהתארגן.

 

הזדמנות להרוויח

הענקת טיפול שעווה במפשעות הוא עסק מאוד אינטימי. אנשי מקצוע אחרים לא מגיעים לרמת אינטימיות כזו עם לקוחותיהם. האנשים והקשרים שנוצרים, הם אלו שמבדילים קוסמטיקאיות משאר אנשי המקצוע.


תוסיפי לקשרים גם טכניקות, מיומנות עבודה ושימוש מדויק בשעווה מומלצת למפשעות וההזדמנויות הן אינסופיות. העיסוק במתן טיפולי שעווה באזורים אינטימיים, מעניק את ההזדמנות להצליח ולהתפרנס יפה, כשיש ברשותך את הכוח לגרום לאנשים להיראות מעולה ולהרגיש טוב יותר. נוסף לכל, תוכלי להבטיח את פרסום העסק שלך ולקבל לקוחות חדשים בעזרת מרכזי שיווק לקוסמטיקאיות.